Shendeti
Category

Featured, Intimitet, Psikologji

3 February, 2016

5 Ide si te surprizoni partnerin tuaj per Shen Valentin

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Dita e Shen Valentinit eshte celebrimi I dashurise, I te bukures dhe...

Read more

Bukuria, Floket, Fytyra, Keshilla, Shendeti, Trupi

6 July, 2014

Keshilla per nje nxirje perfekte kete vere

Sapo ka filluar korriku si cdo vit,bashke me te nxehtin dhe kenaqesine e tij.Cdokush zgjohet ne mengjes nga rrezet e para te...

Read more

Bukuria, Floket, Fytyra, Mjekesi Alternative

19 September, 2013

Vaji i bajames per lekuren dhe floket

Vaji i bajames eshte nje nga vajrat me te perdorur ne produktet kozmetike apo receta natyrale bukurie. Ne fakt ekzistojne 2 lloje...

Read more

Bukuria, Fytyra, Mjekesi Alternative

8 July, 2013

Receta natyrale per trajtimin e akneve

Aknet jane nje problem shume i perhapur jo vetem tek adoleshentet por edhe tek te rriturit, meshkuj apo femra. Te gjithe duan te...

Read more

Keshilla, Psikologji, Shendeti

29 January, 2013

Si ndikon mbajtja e nje qeni ne shendetin tuaj

Jo vetem qe jane te dashur dhe te adhurueshem, por eshte vertetuar qe mbajtja e nje qeni ndikon pozitivisht ne shendetin tuaj. Ja...

Read more

Mjekesi Alternative, Shendeti

3 January, 2013

Frutat e thata. Pse duhet ti konsumojme?

Frutat e thata nuk jane me nje luks, qe te konsumohen vetem per raste festash, apo te shoqerojne nje birre. Ato duhen konsideruar...

Read more

Semundje dhe Kura, Shendeti

26 December, 2012

Gripi dhe rrufa luftohen edhe me…

Gripi dhe rrufa jane shume te zakonshme gjate stines se dimrit. Ne shume raste mund te jene te lehta dhe kalon per pak dite por...

Read more

Shendeti, Shtatzenia

3 December, 2012

13 Ndryshime te trupit qe ndodhin gjate shtatzenise

Ndryshimet hormonale, fizike dhe psikologjike jane normale gjate shtatzenise. Po ju permendim disa nga ndryshimet me te zakoshme...

Read more