Fitness
Category

Bukuria, Featured, Fitness, Stervitje, Trupi

23 May, 2013

Fundshpine Braziliane vetem me SQUATS

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Cila eshte ajo vajze qe nuk e ka enderrr te kete nje trup te bukur dhe te...

Read more

Fitness, Joga

24 January, 2013

Pozicione Yoga per nje forme te mire fizike dhe mendore

Yoga si nje forme meditimi dhe aktiviteti fizik njekohesisht, ju ndihmon ne gjetjen e ekuilibrit tuaj fizik dhe mendor. Jo vetem...

Read more

Bukuria, Fitness, Stervitje, Trupi

4 November, 2012

Vetem 10 minuta per nje bark te dobet e te...

Dihet tashme qe problemi me i madh per femrat (pervec celulitit) eshte heqja e barkut, vecanerisht pasi jane bere nena. Cdo femer...

Read more

Fitness, Joga, Keshilla, Shendeti

14 August, 2012

Cfare eshte Yoga dhe si funksionon

Yoga eshte nje forme meditimi dhe aktiviteti fizik, qe ju ndihmon ne rritjen e elasticitetit te trupit, permiresimit te...

Read more

Fitness, Stervitje

17 June, 2012

Zumba : Disiplina me e re per te mbajtur trupin...

Zumba eshte nje mix kercimi dhe aerobie, e inspiruar nga muzika latine. Ajo e ka origjinen qe ne vitet 90’ ne Kolumbi, ku...

Read more

Bukuria, Dieta, Fitness, Mbajtja e Trupit ne Forme, Shendeti

16 June, 2012

Ushqimet e duhura per te qene gati per proven bikini

Provoni keto ushqime per te qene ne formen tuaj me te mire gjate gjithe veres : 1. Jeshilleqet  Sipas dietologes Mary...

Read more