Dieta
Category

Dieta, Featured, Humbje Peshe

1 May, 2013

Humbisni 5-7 kg ne jave me “Dieten e supes”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Eshte bere si shprehje qe te gjithe e perdorin “neser filloj dieten”....

Read more

Dieta, Mbajtja e Trupit ne Forme, Psikologji

25 February, 2013

“Uria emocionale” Cfare eshte dhe si ta ndalojme?

Ju ka ndodhur shpesh qe te hani jo sepse jeni te uritur, por sepse jeni ne ankth, jeni te stresuar, te nervozuar? Jam shume e...

Read more

Dieta, Humbje Peshe

6 January, 2013

Dieta per tu rikthyer ne forme pas festave

Dieta pas festave eshte e domosdoshme per tu rikthyer ne forme e te humbni ato kg qe keni shtuar. Kjo per shkak te ushqimeve...

Read more

Dieta, Keshilla, Mbajtja e Trupit ne Forme, Shendeti

9 August, 2012

Buke e bardhe apo e zeze?

Buka eshte nje nga produktet ushqimore me te lashta e perdorur gjeresisht nga njerezimi si baze e ushqimit. Edhe ne vendin tone...

Read more

Dieta, Humbje Peshe, Keshilla, Shendeti

16 June, 2012

Dieta Atkins

Jeni lodhur duke provuar dieta te ndryshme, por pa rezultat? Provoni dieten Atkins, nje nga dietat me popullore dhe qe ka dhene...

Read more

Bukuria, Dieta, Fitness, Mbajtja e Trupit ne Forme, Shendeti

16 June, 2012

Ushqimet e duhura per te qene gati per proven bikini

Provoni keto ushqime per te qene ne formen tuaj me te mire gjate gjithe veres : 1. Jeshilleqet  Sipas dietologes Mary...

Read more