Bukuria
Category

Bukuria, Fytyra

21 November, 2012

A rriten qerpiket dhe a dalin qerpike te rinj?

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Qerpiket jane jo vetem shume te bukur per pamjen e jashtme por mbi te...

Read more

Bukuria, Keshilla, Shendeti, Trupi

17 November, 2012

Rreziqet e piercing

Piercing nuk eshte dicka e re. Ai eshte perdorur qe ne kohet e hershme si ne Rome, Afrike apo Indi, si nje forme stolisje e...

Read more

Bukuria, Fytyra

12 November, 2012

Si te trajtoni poret e zmadhuara te lekures

Poret e zmadhuara jane nje problem i zakonshem vecanerisht per lekurat me yndyre. Poret jane nje pjese shume e rendesishme e...

Read more

Bukuria, Femra, Mode, Trupi

7 November, 2012

Tendencat e thonjve Vjeshte 2012

Tendencat e thonjve jane nga me te ndjekurat, pas veshjeve dhe kepuceve, nga femrat. Se fundmi ato po i kushtojne shume rendesi...

Read more

Bukuria, Fitness, Stervitje, Trupi

4 November, 2012

Vetem 10 minuta per nje bark te dobet e te...

Dihet tashme qe problemi me i madh per femrat (pervec celulitit) eshte heqja e barkut, vecanerisht pasi jane bere nena. Cdo femer...

Read more

Bukuria, Fytyra

30 October, 2012

Qeskat e syve. Shkaqet dhe trajtimet

Qeskat e syve apo rrathet e zinj jane nje problem shqetesues per shume njerez, femra apo meshkuj. Ato jane te bezdisshme dhe...

Read more

Bukuria, Floket

18 October, 2012

Floket Kacurrele. 4-ide per stilimin e tyre

Floket kacurrele duken me te thjeshte per tu kujdesur ne krahasim me floket e drejte, por kjo pershtypje eshte e gabuar. Floket...

Read more

Bukuria, Fytyra, Semundje dhe Kura, Shendeti, Trupi

15 October, 2012

Deti i Vdekur dhe benefitet e tij

Deti i Vdekur ose Deti i Kripur, ne fakt eshte nje liqen qe ndodhet midis Jordanise dhe Izraelit por per shkak te sasise se madhe...

Read more