Fytyra
Category

Bukuria, Fytyra

30 October, 2012

Qeskat e syve. Shkaqet dhe trajtimet

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Qeskat e syve apo rrathet e zinj jane nje problem shqetesues per shume...

Read more

Bukuria, Fytyra, Semundje dhe Kura, Shendeti, Trupi

15 October, 2012

Deti i Vdekur dhe benefitet e tij

Deti i Vdekur ose Deti i Kripur, ne fakt eshte nje liqen qe ndodhet midis Jordanise dhe Izraelit por per shkak te sasise se madhe...

Read more

Bukuria, Fytyra

7 October, 2012

Njollat e diellit. Si mund ti eleminojme?

Njollat e diellit jane te zakonshme per pjesen me te madhe te njerezve pas plazhit, por nuk duhet te alarmoheni. Lekura jone...

Read more

Bukuria, Fytyra, Trupi

22 September, 2012

Pergatisni lekuren per sezonin e vjeshtes

Lekuren duhet ta trajtoni vazhdimisht me produkte te pershtashme dhe ti kushtoni rendesi edhe ndryshimit te stineve. Vjeshta vjen...

Read more

Bukuria, Fytyra, Keshilla, Shendeti

18 September, 2012

Botoks, Pyetje dhe Pergjigje

Botoks eshte trajtimi me i perhapur ne fushen e estetikes per trajtimin e rrudhave. Por akoma ekzistojne persona qe kane frike...

Read more

Bukuria, Fytyra

13 September, 2012

Make-Up Vjeshte 2012

  Make-up ne Vjeshte 2012 eshte fokusuar me shume tek syte, me ngjyre natyrale te fytyres dhe me buze ngjyre “nude” ose...

Read more

Bukuria, Fytyra, Keshilla, Shendeti

25 July, 2012

Dhembe me te bardhe? Ja si….

Me kalimin e kohes dhembet e humbin ngjyren natyrale nga ushqimet dhe pijet qe konsumojme. Edhe pirja e duhanit ben qe ngjyra e...

Read more

Bukuria, Fytyra

10 July, 2012

Receta bukurie ne kushtet e shtepise

Jo te gjithe kane mundesi te bejne trajtime te shtrenjta neper qendrat estetike prandaj disa zgjedhin receta natyrale per tu...

Read more