Bukuria
Category

Bukuria, Floket, Fytyra, Keshilla, Shendeti, Trupi

6 July, 2014

Keshilla per nje nxirje perfekte kete vere

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Sapo ka filluar korriku si cdo vit,bashke me te nxehtin dhe kenaqesine e...

Read more

Bukuria, Featured, Fytyra

19 November, 2013

Si te keni qerpike me te gjate dhe voluminoz

Cfare ju ben pershtypje tek nje person qe takoni per here te pare? Buzeqeshja, floket, trupi apo syte? Me e shpeshte ne impaktin...

Read more

Bukuria, Floket, Fytyra, Mjekesi Alternative

19 September, 2013

Vaji i bajames per lekuren dhe floket

Vaji i bajames eshte nje nga vajrat me te perdorur ne produktet kozmetike apo receta natyrale bukurie. Ne fakt ekzistojne 2 lloje...

Read more

Bukuria, Fytyra, Mjekesi Alternative

8 July, 2013

Receta natyrale per trajtimin e akneve

Aknet jane nje problem shume i perhapur jo vetem tek adoleshentet por edhe tek te rriturit, meshkuj apo femra. Te gjithe duan te...

Read more

Bukuria, Featured, Fitness, Stervitje, Trupi

23 May, 2013

Fundshpine Braziliane vetem me SQUATS

Cila eshte ajo vajze qe nuk e ka enderrr te kete nje trup te bukur dhe te tonifikuar? Sa shume dieta, ushtrime, sakrifica per ate...

Read more

Bukuria, Fytyra

2 April, 2013

Makeup Pranvere-Vere 2013 Trendet e fundit

Si cdo sezon bota e modes vjen me propozime te reja ne veshje, kepuce, aksesore por edhe ne makeup. Ndjekes apo jo i tendencave...

Read more

Bukuria, Floket

20 January, 2013

Si te kujdeseni per floket e dekoloruar

Floket e dekoloruar  edhe pse jane te veshtire per tu trajtuar vazhdojne te preferohen me se shumti nga femrat, ne formen e...

Read more

Bukuria, Fytyra

7 December, 2012

Si te hiqni pikat e zeza e te keni nje...

Te gjithe e dini besoj se cfare jane pikat e zeza ne fytyre dhe sa te bezdisshme e jo estetike duken. Vecanerisht lekurat e...

Read more