brigitte bardot

In Featured, Femra, Mode, Psikologji

Doni te jeni nje “Parissiene Girl”? Ja se si…

brigitte bardot

Vitet e fundit, femrat franceze jane konsideruar si imazhi I femrave chic, seksi, elegante madje edhe me te lumtura krahasuar me femra te kombesive te tjera. Parisi eshte nje nga qytetet me te famshem te modes, ku te njohur jane pa dyshim Coco Chanel, Vanessa Paradis, Brigitte Bardout qe vertetojne me se miri shprehjen “femrat franceze jane thjesht Magnifique”. Ka gjithashtu edhe disa libra te botuar se sit e jesh nje femer Parissiene kudo qe ndodhesh nga autoret Audrey Diwan, Sophie Mas dhe Caroline de Maigret. Look-u dhe stili I tyre eshte kthyer ne nje obsession ne rrjetet socilae, instagram, blogs.

Nese edhe juve ju pelqen stili French dhe doni te ndiheni nje Parissiene, ndiqni keto keshilla:

Rregullat mbi veshjen

french look

 • Synoni per thjeshtesine, mos e ngarkoni veshjen tuaj per te pasur nje pamje te shkujdesur
 • Xhinset nuk duhet te mungojne ne dolapin tuaj, por jo ato te grisurat apo te stolisura, xhinse te thjeshta
 • Pantallona te tjera? Zgjidhni versionin e pantallonave te gjera per tu dukur sa me elegante, ose edhe strecet lekure jane per nje stil me rock.
 • Hiqni dore nga cizmet e rehatshme UGG. Femrat Parissiene perdorin pupa balerinash, te cilat jane edhe te rehatshme edhe chic. Por eshte kontradiktore pse shume prej tyre zgjedhin edhe kepuce meshkujsh e perseri duken bukur.
 • Kushtojini rendesi materialit te veshjes. Harroni sintetiket dhe zgjidhni material mendafshi, pse jo nje shall me ngjyre I cili do te dukej shume bukur ne veshjen tuaj ngjyre te erret.
 • Per nje event special, ngjyra e zeze eshte gjithmone ne mode. E per ti shtuar me shume sensualitet look-ut tuaj, zgjidhni kombinime me tyl.
 • T-shirt e bardha sjane kuure jashte mode, te thjeshta port e shktrenjta, brand name
 • Pallto e gjere, e gjate apo triko e madhe nuk mungojne ne garderoben e femrave franceze

Mbani mend, comforti eshte seksi…

Rregullat e pamjes se jashtme

french makeup

 • Mbani nje pamje natyrale, nje lekure te fresket me fare pak make-up. Floket te kene nje pamje te shkujdesur, sikur si keni kushtuar shume rendesi edhe pse ne te vertete mund te keni ndjenur gjate para pasqyres. Baluket dhe topuzi ballerina jane karakteristike e femrave franceze.
 • Thonjte French edhe pse jane emertuar te tille nuk preferohen nga Parissienet. Ato mbajne thonje te prere e te paster me pamje natyrale, rralle te lyer
 • Femrat Parissiene jane te dobeta, jo te palestruara e me muskujt por perseri duken shume femerore
 • Kini kujdes cfare hani dhe sa hani. Nderkoha pirja e alkolit dhe duhanit eshte ne mode ne cdo ore te dites dhe nates
 • Mos qeshni shume. Buzeqeshni dhe rezervohuni ne prani te njerezve qe skeni shume afrimitet
 • Syzet e diellit aksesori qe sduhet te mungoje asnjehere edhe nese jashte bie shu. Te medha, ekstravagante per te fshehur syte tuaj e per te qene sa me misterioze.

Dashuria

Gjeni nje te dashur, mos rrini single, eshte me ne mode te jesh e lidhur, madje akoma edhe me mire nese gjeni dhe nje dashnor paralelisht. Mos u ankoni kurre dashnorit per te fejuarin tuaj dhe mos trajtoni dashnorin sit e fejuar. Femrat franceze I bejne gjerat te duken shume te veshtira edhe nese nuk jane ne te vertete. Atyre nuk iu pelqen monotonia ne nje marrdhenie dhe shpesh behen dramatike

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *