sekrete per te joshur meshkujt

In Intimitet, Psikologji, Shendeti

6 Sekrete per te joshur nje mashkull

Megjithese njerezit jane shume te ndryshem nga njeri-tjetri, ka disa pika te perbashketa qe vlejne pak a shume per te gjithe. Kur behet fjale per te joshur nje mashkull, femrat jane te gatshme te bejne cdo gje. Por ka disa gjera qe ato ndoshta nuk i dine. Ja disa sekrete per te joshur nje mashkull, fakte surprizuese te cilave ata nuk i rezistojne dot:

Atij i pelqejne femrat qe shijojne ushqimin

cift duke ngrene bashke

Po, meshkujt nuk i pelqejne femrat qe bejne kaprico ne ushqim apo qe hane vetem sallate per te ruajtur linjat e tyre. Femrat qe nuk krijojne shume probleme duke ngrene nje darke, por i shoqerojne meshkujt dhe ndajne te njejtat shije me to, jane me terheqese. Sipas meshkujve, entuziazmi per ushqimin reflektohet edhe ne shtrat.

Atij i pelqejne femrat qe nuk jane fanatike te rregullave

vajze me veshje casual

Meshkujt nuk i terheqin femrat “perfekte”, qe duan gjithcka ne rregull. Atyre u pelqen pak rremuja, ne dhomen e gjumit, kur gatuan ne kuzhine etj. Sepse kjo tregon qe ato nuk e vrasin mendjen dhe kjo te shtyn te shijosh momentin pa u menduar shume per pasojat. Sipas Dr. Kerner, femrat sduhet te humbasin shume kohe duke vrare mendjen se cfare te veshin. Nje pale pantallona te shkurtra dhe nje bluze e rastesishme jane nje “look” shume terheqes per meshkujt.

Atij i pelqejne ato kilet e teperta

vajze e mbushur

Me siguri qe keni degjuar qe meshkujt pelqejne femrat me forma, po ato kilet e teperta per te cilat po stermundoheni ne palester? Ka shume mundesi qe edhe ato, ti pelqejne partnerit tend. Sipas psikologeve te Universitetit te Texas, ka nje arsye biologjike pse meshkujve i pelqen kjo gje. Ata ne menyre te pandergjegjshme zgjedhin femra te mbushura, sepse ato te krijojne pershtypjen qe jane femra shume kreative dhe pasionante.

Atij i pelqen kur ti flet per dicka qe e ke shume pasion

cift duke diskutuar

Nje mashkull edhe pse ndoshta nuk ndan te njejtin interes me ty, e terheq menyra se si femra flet me aq pasion per dicka qe pelqen. Ai e vlereson femren e zgjuar, interesante dhe qe i perkushtohet pasioneve te saj pavaresisht nese i pelqen partnerit apo jo.

Atij i pelqen kur luan me floket e tij

joshur

Po, meshkujve nuk i pelqen te preken vetem ne zonat erogjene, por ata adhurojne kur ju luani me floket  e tyre. Koka pergjithesisht neglizhohet ne intimitet, por prekjet e saj mund te rezultojne ne eksitim. Kjo eshte nje menyre per te treguar qe ju e deshironi ate aq sa ai ju deshiron juve.

Atij i pelqen kur e “teproni” ndonjehere

cift duke folur bashke

Ka raste kur ju shpetojne fjale te cilat edhe pse nuk jane shume te hijshme per nje femer, e joshin shume mashkullin. Te degjosh nje femer qe i shpeton nje fjale e piste, I shton adrenalinen meshkujve. Por kjo eshte pozitive nese ndodh rastesisht dhe nuk perseritet, perndryshe ka efekt te kundert dhe duket vulgare.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

, , , , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *