January, 2013
Archive

Keshilla, Psikologji, Shendeti

29 January, 2013

Si ndikon mbajtja e nje qeni ne shendetin tuaj

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Jo vetem qe jane te dashur dhe te adhurueshem, por eshte vertetuar qe...

Read more

Fitness, Joga

24 January, 2013

Pozicione Yoga per nje forme te mire fizike dhe mendore

Yoga si nje forme meditimi dhe aktiviteti fizik njekohesisht, ju ndihmon ne gjetjen e ekuilibrit tuaj fizik dhe mendor. Jo vetem...

Read more

Bukuria, Floket

20 January, 2013

Si te kujdeseni per floket e dekoloruar

Floket e dekoloruar  edhe pse jane te veshtire per tu trajtuar vazhdojne te preferohen me se shumti nga femrat, ne formen e...

Read more

Femra, Mode

17 January, 2013

Koleksioni Vjeshte-Dimer 2012 2013 Anna Sui

Nje koleksion i inspiruar nga vitet 60` qe ndryshe nga stilistet e tjere ka perdorur shume ngjyra si: fuksia, kafe, blu, jeshile...

Read more

Femra, Mode

11 January, 2013

Cfare te vishni ne nje interviste pune?

Eshte normale qe para nje interviste pune te jeni te shqetesuar se si do te dilni, a do dini ti pergjigjeni pyetjeve por edhe...

Read more

Dieta, Humbje Peshe

6 January, 2013

Dieta per tu rikthyer ne forme pas festave

Dieta pas festave eshte e domosdoshme per tu rikthyer ne forme e te humbni ato kg qe keni shtuar. Kjo per shkak te ushqimeve...

Read more

Mjekesi Alternative, Shendeti

3 January, 2013

Frutat e thata. Pse duhet ti konsumojme?

Frutat e thata nuk jane me nje luks, qe te konsumohen vetem per raste festash, apo te shoqerojne nje birre. Ato duhen konsideruar...

Read more