November, 2012
Archive

Femra, Mode

25 November, 2012

Cfare Pallto te vishni kete Dimer

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Eshte fundi i muajit Nentor dhe shume pak persona i kane nxjerre palltot e...

Read more

Bukuria, Fytyra

21 November, 2012

A rriten qerpiket dhe a dalin qerpike te rinj?

Qerpiket jane jo vetem shume te bukur per pamjen e jashtme por mbi te gjitha kane funksion mbrojtes per syte. Jane nje pjese...

Read more

Bukuria, Keshilla, Shendeti, Trupi

17 November, 2012

Rreziqet e piercing

Piercing nuk eshte dicka e re. Ai eshte perdorur qe ne kohet e hershme si ne Rome, Afrike apo Indi, si nje forme stolisje e...

Read more

Femra, Mode

15 November, 2012

Victoria’s Secret Fashion Show 2012

Victoria’s Secret Fashion Show eshte nje nga ato eventet qe te lene pershtypje shume te mira dhe ja vlen ti ndjekesh. Nuk behet...

Read more

Bukuria, Fytyra

12 November, 2012

Si te trajtoni poret e zmadhuara te lekures

Poret e zmadhuara jane nje problem i zakonshem vecanerisht per lekurat me yndyre. Poret jane nje pjese shume e rendesishme e...

Read more

Keshilla, Shendeti

8 November, 2012

Si te ndalojme te gerhiturat gjate gjumit

Gerhitja eshte nje problem i zakonshem si per meshkujt por edhe per femrat. Nuk eshte shqetesim vetem per ate qe gerhet por edhe...

Read more

Bukuria, Femra, Mode, Trupi

7 November, 2012

Tendencat e thonjve Vjeshte 2012

Tendencat e thonjve jane nga me te ndjekurat, pas veshjeve dhe kepuceve, nga femrat. Se fundmi ato po i kushtojne shume rendesi...

Read more

Psikologji, Semundje dhe Kura, Shendeti

7 November, 2012

Cfare eshte fobia dhe cilat jane fobite me te zakonshme

Fjala “fobi” e ka origjininen nga greqishtja, phobos qe do te thote frike. Fobia eshte nje gjendje psikologjike, nje lloj...

Read more