October, 2012
Archive

Bukuria, Fytyra

30 October, 2012

Qeskat e syve. Shkaqet dhe trajtimet

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Qeskat e syve apo rrathet e zinj jane nje problem shqetesues per shume...

Read more

Featured, Femra, Meshkuj, Mode

26 October, 2012

Ide dhe kostume per Halloween

Halloween po afron dhe ju nuk keni gjetur akoma kostumin? Nuk ka dhe shume kohe por mos u shqetesoni ka gjithmone nje zgjidhje....

Read more

Psikologji

23 October, 2012

Festa e Halloween. Mite dhe tradita

Halloween eshte nje feste qe festohet kudo ne 31 Tetor, se fundi edhe ne Shqiperi. Sot konsiderohet si nje feste argetuese, per...

Read more

Bukuria, Floket

18 October, 2012

Floket Kacurrele. 4-ide per stilimin e tyre

Floket kacurrele duken me te thjeshte per tu kujdesur ne krahasim me floket e drejte, por kjo pershtypje eshte e gabuar. Floket...

Read more

Bukuria, Fytyra, Semundje dhe Kura, Shendeti, Trupi

15 October, 2012

Deti i Vdekur dhe benefitet e tij

Deti i Vdekur ose Deti i Kripur, ne fakt eshte nje liqen qe ndodhet midis Jordanise dhe Izraelit por per shkak te sasise se madhe...

Read more

Intimitet, Psikologji, Shendeti

12 October, 2012

Kur deshira per marredhenie zbehet. Pse ndodh?

Deshira per seks eshte veshtire te kete te njetin intesitet e te mos ndryshoje me kalimin e kohes. Eshte dicka qe ndodh tek te dy...

Read more

Femra, Mode

9 October, 2012

Percina dhe Thumba. Tendence Vjeshte-Dimer 2012

Tendence e ketij sezoni, pervec te tjerave qe kemi permendur ne artikujt e meparshem, perbejne edhe percinat dhe thumbat. Kjo...

Read more

Bukuria, Fytyra

7 October, 2012

Njollat e diellit. Si mund ti eleminojme?

Njollat e diellit jane te zakonshme per pjesen me te madhe te njerezve pas plazhit, por nuk duhet te alarmoheni. Lekura jone...

Read more