August, 2012
Archive

Femra, Mode

30 August, 2012

Tendencat e modes Vjeshte-Dimer 2012-2013

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Eshte surprizues fakti se sa shpejt ndryshon moda. Tendenca te reja ose...

Read more

Psikologji

28 August, 2012

Cili eshte celesi i vertete i lumturise

Te qenurit i lumtur lidhet ngushte me menyren e te jetuarit. Nje jete e mire, marredhenie te mira me njerezit qe ju rrethojne,...

Read more

Keshilla, Shendeti, Shtatzenia

19 August, 2012

Periudha me e mire per te ngelur shatzene

Cila eshte periudha me e pershtashme per te ngelur shtazene? Sipas studimeve ne Gynecological Endocrinology, ne SHBA, u vertetua...

Read more

Femra, Mode

16 August, 2012

Kepucet, Tendencat Pranvere-Vere 2012

Kepucet jane nje nga pasionet e femrave. Ato enderrojne per kepucet e tyre, kursejne para per ti blere dhe ndjehen me te lumturat...

Read more

Fitness, Joga, Keshilla, Shendeti

14 August, 2012

Cfare eshte Yoga dhe si funksionon

Yoga eshte nje forme meditimi dhe aktiviteti fizik, qe ju ndihmon ne rritjen e elasticitetit te trupit, permiresimit te...

Read more

Bukuria, Femra, Mode

11 August, 2012

Tendencat e thonjve ne Lojerat Olimpike 2012

Pervec interesit per Lojerat Olimpike, nuk ka shpetuar pa u vene re,  stili dhe moda e sportisteve pjesemarres. Me sakte eshte...

Read more

Dieta, Keshilla, Mbajtja e Trupit ne Forme, Shendeti

9 August, 2012

Buke e bardhe apo e zeze?

Buka eshte nje nga produktet ushqimore me te lashta e perdorur gjeresisht nga njerezimi si baze e ushqimit. Edhe ne vendin tone...

Read more

Keshilla, Shendeti

8 August, 2012

5 Keshilla se si te mbroni syte para kompjuterit

Syte dhe kompjuteri nuk jane miq te mire me njeri-tjetrin. Nese rrini vazhdimisht para tij dhe per nje kohe te gjate, jeni me te...

Read more