Stil dhe Jetese
 • Bukuria dhe karriera, nje binom suksesi

  Mar 22, 17 • Featured, PsikologjiNo Comments
  Bukuria dhe karriera, nje binom suksesi

  “Nje pamje e kuruar ndihmon ne karriere, por me kusht qe te mos jete e ekzagjeruar” A jane te lidhur bukuria dhe suksesi profesional midis tyre? Sipas rezultateve te Philips Global Beauty Index 2016, lidhja midis tyre eshte shume e forte. Studimi ka analizuar menyren se si femrat ne te gjithe boten sillen ne lidhje me bukurine, perfshire edhe anen… Lexo me shume...

 • Meryl Streep nga Karl Lagerfeld zgjedh Chanel ne Oscars 2017

  Shk 28, 17 • Featured, ModeNo Comments
  Meryl Streep nga Karl Lagerfeld zgjedh Chanel ne Oscars 2017

  Pretendimet e stilistit Karl Lagerfeld qe Meryl Streep kishte vendosur qe te vishte ne mbremjen e cmimeve Oscars fustan te Chanel, pasi ishte paguar nga ky i fundit. Por Meryl Streep pergenjeshtron gjithcka duke u shprehur: “Duke iu referuar deklarates se stilistit Z. Lagerfeld, s’dua te bej polemike. Karl Lagerfeld, nje nga stilistet me te famshem, ka fyer figuren time,… Lexo me shume...

 • Doni te jeni nje “Parissiene Girl”? Ja se si…

  Jan 17, 17 • Featured, Femra, Mode, PsikologjiNo Comments
  Doni te jeni nje “Parissiene Girl”? Ja se si…

  Vitet e fundit, femrat franceze jane konsideruar si imazhi I femrave chic, seksi, elegante madje edhe me te lumtura krahasuar me femra te kombesive te tjera. Parisi eshte nje nga qytetet me te famshem te modes, ku te njohur jane pa dyshim Coco Chanel, Vanessa Paradis, Brigitte Bardout qe vertetojne me se miri shprehjen “femrat franceze jane thjesht Magnifique”. Ka… Lexo me shume...

 • 5 Ide si te surprizoni partnerin tuaj per Shen Valentin

  5 Ide si te surprizoni partnerin tuaj per Shen Valentin

  Dita e Shen Valentinit eshte celebrimi I dashurise, I te bukures dhe romanticitetit. Per ciftet e sapo krijuara eshte me e thjeshte te organizojne dicka te vecante apo te blejne dhurata per partnerin, por per ata qe nuk e kane per here te pare festimin e kesaj dite zgjedhja behet me e veshtire. Te gjithe duan ta bejne kete dite… Lexo me shume...

 • Keshilla per nje nxirje perfekte kete vere

  Keshilla per nje nxirje perfekte kete vere

  Sapo ka filluar korriku si cdo vit,bashke me te nxehtin dhe kenaqesine e tij.Cdokush zgjohet ne mengjes nga rrezet e para te diellit dhe gjeja e pare qe i shkon ne mendje eshte freskia qe percjellin valet e detit ne vapen perveluese, pigmenti qe i ofrohet trupit nga rrezet e fuqishme te diellit qe perben aksesorin me te rendesishem ne… Lexo me shume...

 • 5 Ide Kreative per nje Shen Valentin Perfekt

  Shk 11, 14 • Featured, PsikologjiNo Comments
  5 Ide Kreative per nje Shen Valentin Perfekt

  Nje nga faktet qe dime rreth jetes eshte se ajo merr kuptim vetem kur ka Dashuri, sidomos kur ajo eshte me “D” te madhe. Shen Valentini eshte pikerisht ajo dite e vitit ne te cilen mund te shprehim ndjenjat tona atyre qe i quajme si te rendesishem. Dashuria eshte e pafundme, dhe merr forma nga me te ndryshmet. Prandaj, Shen… Lexo me shume...

 • Si te keni qerpike me te gjate dhe voluminoz

  Nën 19, 13 • Bukuria, Featured, Fytyra7 Comments
  Si te keni qerpike me te gjate dhe voluminoz

  Cfare ju ben pershtypje tek nje person qe takoni per here te pare? Buzeqeshja, floket, trupi apo syte? Me e shpeshte ne impaktin e pare jane syte, ngjyra dhe shprehia e tyre, prandaj femrat vecanerisht i kushtojne me shume kohe syve. Sy te bukur nuk jane vetem ato ngjyre blu apo jeshile, por edhe ato kaf apo te zinj, me… Lexo me shume...

 • Tendencat per meshkuj Vjeshte-Dimer 2013

  Sht 30, 13 • Meshkuj, Mode1 Comment
  Tendencat per meshkuj Vjeshte-Dimer 2013

  Ndryshimet e temperaturave, stineve, aktivitetit te perditshem reflektohen ne ndryshime edhe ne tendencat e modes per femra dhe meshkuj. Edhe pse per keta te fundit ka me pak variacion, me pak propozime krahasuar me femrat, perseri stilistet vijne cdo sezon me risi dhe trende te reja. Mga pasarelat e Milano, Paris, Londer dhe New York keto jane tendencat per meshkuj… Lexo me shume...